Dohodnina

Namenitev dela dohodnine za šolski sklad.

Na podlagi Zakona o dohodnini je Vlada Republike Slovenije leta 2020 sprejela Uredbo o spremembah in dopolnitvah Uredbe o namenitvi dela dohodnine za donacije  (Uradni list RS, št. 106/20 z dne 30. 7. 2020). Z uveljavitvijo spremembe je Šolski sklad GJV Idrija uvrščen na seznam upravičencev, ki jim lahko  namenite do največ 1,0 % odmerjene dohodnine. Šolski sklad lahko v skladu s 135. členom ZOFVI prejme največ 0,3% dohodnine posameznega rezidenta.

Obrazec lahko oddate osebno na izpostavi FURS ali pa izpolnjenega prinesete v šolo,  lahko ga pošljete po pošti, ali pa ga oddate z e podpisom ko preko spletnega obrazca.

Obrazec je potrebno oddati do 31. decembra leta, za katerega se dohodnina odmerja.

Z zbranimi sredstvi omogočamo dijakom nadstandard in pomagamo  socialno šibkejšim, da se lahko udeležijo naših ekskurzij in tednov športa.

Obrazec v fizični obliki, lahko najdete tukaj

Za vaš prispevek vam bomo izjemno hvaležni.

Karmen Vidmar, ravnateljica