Na šoli smo tudi letos 14.marca obeležili dan števila pi. Dijaki so ustvarjali pi-ezijo, pesmi, v katerih mora biti število črk v n-ti besedi sestavka enako n-ti decimalki v desetiškem zapisu števila pi. Nekaj izbranih pesmi je bilo razstavljenih na hodnikih šole. Na stopnice so dijaki nalepili liste s števkami, da so si sledile v enakem zaporedju kot decimalke pri številu pi.

Kot glavni dogodek smo organizirali predavanje naše nekdanje dijakinje, dr. Jasne Prezelj, z naslovom »Jurij Vega, njegov čas in njegovo delo«. Predavanja se je udeležilo več kot 200 dijakov gimnazijskega programa.

Posebno pozornost vsem poslušalcem so namenile dijakinje 3.b razreda gimnazije, ki so za vsakega spekle po en pi-škotek.