Dve srebrni priznanji na državnem tekmovanju iz psihologije!
Naša šola se je letos prvič udeležila tekmovanja iz znanja psihologije. Na regijskem tekmovanju je sodelovalo 11 dijakov, od tega so tri dijakinje prejele bronasto priznanje, in sicer Neža Obid in Nuša Unijat iz 2. letnika ter Sara Revan in 3. letnika.
Nuša in Sara sta se v petek, 22.3.2024, na Gimnaziji Novo mesto udeležili državnega tekmovanja iz psihologije. Obe dekleti sta osvojili srebrno priznanje, za kar jima iskreno čestitamo. Poleg priznanj pa je pomembno, da sta pridobili nova znanja na področju mišljenja, se spoznali s tehniko ustvarjalnega mišljenja 6 klobukov, ozavestile zmote, ki jih dnevno počnemo v procesu mišljenja, spoznale razvoj mišljenja in prikupne naloge za merjenje le-tega, opredelile različne vrste mišljenja, spoznale zakaj negativnim dogodkom pripisujemo večjo težo kot pozitivnim (negativna miselna pristranskost) in še mnogo več.
Če tudi vas zanimajo podobne vsebine vabljeni k branju spodnjih prispevkov.
- Soočanje z negativno pristranskostjo
- Članek: Kurdija, N., Jakopič, T., in Gantar, T. (2020). Metoda šest klobukov razmišljanja – kako bolj učinkovito izvesti sestanek. Panika.
http://revijapanika.si/2020/08/20/metoda-sest-klobukov-razmisljanja-kako-bolj-ucinkovitoizvesti-sestanek/ - Članek: Dolenc, S. (2017). Intuicija in razum: Moč argumentov v javnosti. Dnevnik.
https://www.dnevnik.si/1042767519 - Članek: van Midden, V. (2018). Motiti se je človeško: Zakaj delamo miselne napake. Delo.
https://old.delo.si/znanje/znanost/znanstveni-blog-kako-miselne-napake-vplivajo-na-naseodlocanje.html - Brošura: NIJZ (2021). Kaj lahko naredim, da mi bo lažje? Veščine za vsakdan in viri opore v stiski.
Priročnik za mladostnice in mladostnike. Str. 16 do 27.
https://live.editiondigital.com/e/221cpgqsc/prirocnik-kaj-lahko-naredim-da-mi-bo-lazje#!page1