Gimnazija Jurija Vege Idrija danes, 6. Aprila, gosti Srečanje mladih raziskovalcev srednjih šol Severnoprimorske regije. Udeleženci bodo predstavili raziskovalne naloge s področja ekologije z varstvom okolja, kemije, psihologije, sociologije, biologije in matematike.

V letošnjem letu je kar nekaj nalog vsebinsko vezanih na industrijo in zato so v ocenjevalni komisiji tudi strokovnjaki iz Kolektorja, komunale, Rotomatike in Kemijskega inštituta. Pri izvedbi regijskega tekmovanja gimnazijcem tudi letos pomagajo sodelavci iz Osnovne šole Idrija, Psihiatrične bolnišnice Idrija, Fakultete za matematiko in fiziko, Fakultete za družbene vede in Fakultete za kemijo in kemijsko tehnologijo.
Tekmovanje se bo pričelo ob 8. uri in 45 minut s predstavitvijo nalog, ki jim bodo prisostvovali člani ocenjevalnih komisij in v zaključnem delu razglasili najuspešnejše naloge, ki se bodo uvrstile na državno srečanje mladih raziskovalcev v mesecu maju.