Regijskega  srečanja mladih raziskovalcev Severnoprimorske regije so se udeležili dijaki iz Škofijske gimnazije Vipava, Šolskega centra Postojna, Gimnazije Ilirska Bistrica, Gimnazije Nova Gorica in seveda dijaki Gimnazije Jurija Vege Idrija. Dijaki so javno predstavili in zagovarjali pred strokovnimi komisijami svoje raziskovalne naloge. Srečanje je bilo namenjeno izbiri najboljših nalog za uvrstitev v 1. krog 52. državnega srečanja mladih raziskovalcev Slovenije 2018. Naši dijaki so bili izjemno uspešni. Na višjo raven tekmovanja so napredovali naslednji dijaki naše šole: Katarina Kokalj z nalogo s področja kemije, Cene Skrt z nalogo s področja biologije,  Taja Lakner in Kristina Colja z nalogo s področja ekologije z varstvom okolja in Nika Brložnik z interdisciplinarno nalogo. Dijakom in njihovim mentoricam iskreno čestitamo! Želimo jim uvrstitev v 2. krog državnega srečanja.