Približuje se Festival idrijske čipke, na katerem Dramatično društvo Idrija in Mala gledališka šola Gimnazije Jurija Vege Idrija sodelujeta z igranim uličnim dogodkom RDEČA PREPROGA ČIPKA IN ČAS, ki bo v soboto, 15. 6. 2019 ob 14.30 pred Čipkarsko šolo Idrija (v primeru dežja bo dogodek v avli Čipkarske šole Idrija)

Koordinator dogodka je Čipkarska šola Idrija.

Posebna gostja Raiven

Če bi se po rdeči preprogi sprehodili v čas nazaj, bi tako kot danes na njej našli slavne osebnosti v oblačilih s čipko, nujno s čipko. Nekoč lepa obleka brez čipke ni obstajala. Danes se čipka ponovno vrača v visoko modo. V letu, ko Idrija praznuje 250-letnico izgradnje gledališča in 130-letnico ustanovitve Dramatičnega društva, bodo Festival idrijske čipke obiskale slavne osebnosti iz sveta gledališča, ki jih je Idrija nekoč že poznala ali jih pozna danes. Seveda v oblekah s čipk.

Ustvarjalci dogodka

Avtorica koncepta in režiserka Ana Kržišnik Blažica

Avtorji besedila Ana Kržišnik Blažica, Polona Ferjančič, Maruša Mlakar, Andraž Kosmač

Nastopajoči Polona Ferjančič, Maruša Mlakar, Andraž Kosmač, Anja Carl in nekateri člani DD Idrija, Male gledališke šole GJV Idrija, Društva klekljaric idrijske čipke in še nekateri drugi