Od 30.septembra 2019 do 5. oktobra 2019 je na šoli potekala mednarodna izmenjava za 2.letnike programa gimnazija. Gostili smo 28 dijakov z madžarske šole Eotvos Jozsef

Gymnasium . Naši dijaki so že pri pripravi programa pokazali veliko samoincitivnosti. Dijaki so spoznali Idrijo in našo kulturno dediščino in se naučili osnov slovenščine. Kljub deževnemu vremenu na dan ekskurzije so bili navdušeni nad Piranom, kjer ni šlo brez obveznega skoka v morje, ter nad Škocjanskimi jamami. Sprehod po Ljubljani so vodili dijaki GJV, ki so predstavili glavne znamenitosti. Program so popestrile delavnice klekljanja, izdelovanja žlikrofov, plesa in improvizacije, vsi sodelujoči pa so bili navdušeni nad pokušino tipičnih slovenskih jedi.

Exchange presentation

Izleti po Sloveniji