Po svetovnem šolskem prvenstvu, ki smo ga spremljali tudi na facebook strani šole in na katerem so naši dijaki dosegli nekaj odličnih rezultatov, orientacisti nadaljujejo z odličnimi predstavami. Tako sta 8. 5. na tekmi slovenske orientacijske lige v okolici Cerkelj na Gorenjskem Tjaž Gantar in Iztok Hadalin dosegla 2. oziroma 3. mesto v kategoriji fantov do 18 let. Še uspešnejši so bili minuli vikend, ko je v Črnem Vrhu nad Idrijo potekalo državno prvenstvo na dolgih razdaljah in v štafetah. Na posamični tekmi v soboto je Tjaž Gantar zmagal v kategoriji fantov do 18 let, Ambrož Rupnik pa je bil v isti kategoriji drugi. Prav tako si je drugo mesto priborila Nika Poljanšek v ženski kategoriji do 18 let. Tudi Mark Bogataj si je pritekel naslov slovenskega podprvaka, in sicer v elitni kategoriji. Kot edina tekmovalka se je v kategoriji deklet do 16 let na progo podala Kristina Ipavec in tekmo uspešno dokončala.  V nedeljo so se tekmovalci pomerili še v štafetah. Nika Poljanšek in Mineja Leban sta osvojili 2. mesto v kategoriji deklet do 18 let, Tjaž Gantar in Ambrož sta v primerljivi moški kategoriji dosegla 3. mesto, Mark Bogataj pa je bil skupaj z nekdanjima dijakoma Petrom Tušarjem in Simonom Stanonikom član zmagovalne ekipe med slovensko orientacijsko elito. Za dosežene rezultate jim iskreno čestitamo!