Od 5. do 9. oktobra je na šoli potekala mednarodna izmenjava naših dijakov iz 3. b in 2. b s sovrstniki iz italijanske srednje šole v Abbadii San Salvatore in iz srbske gimnazije v Valjevu. Galerija.
Naši dijaki  so v torek s kulturnim programom sprejeli svoje vrstnike iz tujine.  Sledile so predstavitve posameznih držav, nato pa so si gostje ogledali šolo, se udeležili tečaja slovenščine in opravili orientacijski pohod po Idriji. Dan so zaključili s turističnim ogledom  rudnika. V sredo so vsi, ki sodelujejo v mednarodni izmenjavi, obiskali Bled in Ljubljano. V četrtek so mladi oblikovali posebno številko spletnega časopisa, se kasneje razgibali na športnih igrah v telovadnici šole, popoldne pa preživeli v Škocjanskih jamah. V petek,  zadnji dan izmenjave, so udeleženci obiskali čipkarsko šolo, nekateri še ostali na delavnici klekljanja ali improvizacije, drugi pa sodelovali pri uri italijanščine. Nato so se gostje iz Italije poslovili, gostje iz Srbije pa so s svojimi gostitelji sodelovali še na delavnicah pri kemiji in fiziki.