EKSKURZIJE

Šola organizira štiri dvodnevne ekskurzije, ki so obvezne za vse dijake in so del pouka. Te ekskurzije so:

– Prekmurje (za dijake 1. letnikov programa gimnazija)

– Dunaj (za dijake 2. letnikov programa gimnazija in strojni tehnik)

– Firence (za dijake 3. letnikov programa gimnazije)

– Muenchen (za dijake 4. letnikov programov gimnazija in strojni tehnik in 3. letnika programa mehatronik operater)

Poleg teh ekskurzij izvajamo v okviru pouka tudi številne enodnevne ekskuzije. Pika na i pa je maturitetna ekskurzija, ki se je udeležijo maturanti konec avgusta. V skladu s šolskimi pravili lahko dijaki program maturitetne ekskuzije samostojno oblikujejo.

Prav tako dijako ponujamo možnost udeležbe ekskurzij po lastni izbiri (do sedaj so se dijaki udeležili ekskurzij v Cern in Ženevo, Barcelono, Bratislavo…). Te ekskurzije običajno potekajo v času, ko ni pouka (jesenske in prvomajske počitnice).