Vlada RS je na današnji seji sklenila, da epidemiološke razmere še ne dopuščajo sproščanja ukrepov. Z okrožnico so nas obvestili o načrtu za postopno vračanje učencev in dijakov v šolske klopi. To pa je odvisno od povprečnega števila okuženih  in števila obolelih v bolnišnicah na dan v obdobju enega tedna. Načrt sproščanja je naslednji:
– ko je dosežen t. i. oranžni semafor (pod 1000 okužb in 1000 hospitaliziranih s COVID-1) je predvideno odprtje vrtcev in izobraževanje otrok s posebnimi potrebami ter športne dejavnosti na prostem,
– ko je dosežen t. i. rumeni semafor (pod 600 okužb in 500 hospitaliziranih s COVID-1) je predvideno odprtje osnovnih šol in srednjih šol za zaključne letnike
– ko je dosežen t. i. zeleni semafor (pod 300 okužb) je predvidena odprava vseh omejitev na področju izobraževanja ter športnih dejavnosti.
Doseganje kriterijev se bo spremljalo na dnevni ravni. Ko bodo določeni kriteriji izpolnjeni bo ukrep stopil v veljavo drugi naslednji dan od ugotovitve.
Trenutna situacija kaže, da je v obdobju enega tedna v povprečju 1460 okuženih na dan.
Vem, da vam ni lahko, da pogrešate vsakodnevno normalnost, zato vas naprošam, da poiščete v sebi moč in vztrajate! Verjamem, da se nam bo kmalu uspelo ponovno vrniti v šolo! Če ne prej, pa po novem letu!
Srečno! In pazite nase!